Belangen Baarn

Belangenbehartiging Baarn

Belangen Soest

Belangenbehartiging Soest

Belangen Soesterberg

Belangenbehartiging Soesterberg

Huisartsenparktijk De Linde

Woensdag 11 februari 2026

Belangrijk bericht van uw huisarts͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ ͏‌ 

­

Nieuwsbrief
Huisartspraktijk de Linde

Deze nieuwsbrief ontvangt u om op te hoogte te blijven van alle ontwikkelingen rondom Huisartspraktijk de Linde. Deze nieuwsbrief verschijnt eenmaal per kwartaal (dit bericht is ook bestemd voor evt. ingeschreven huisgenoten).

­

­

­

Nieuw gezicht in de maatschap: Dokter van Poppel

Wist u dat er achter de schermen wat veranderd is bij Huisartsenpraktijk De Linde? Per 1 januari 2026 is dokter van Poppel namelijk toegetreden tot de maatschap.

Zij vormt nu, samen met dokter van der Geest en dokter Weusten, het team van praktijkhouders. Hiermee zetten we een mooie stap in de toekomst van onze praktijk, zodat we de vertrouwde zorg die u van ons gewend bent kunnen blijven garanderen.

Wat merkt u hiervan? In de spreekkamer verandert er voor u eigenlijk niets. Dokter van Poppel blijft gewoon op haar vertrouwde dagen werkzaam in de praktijk. U kunt dus nog steeds rekenen op uw vaste gezichten op de momenten die u van ons gewend bent.

Wij zijn ontzettend blij met deze versterking van ons vaste team!

­

­

­

Bijna 100 

Door Leo Weusten

Naast mijn werk als huisarts doe ik ook SCEN-gesprekken. ‘SCEN’ staat voor Steun en Consultatie Euthanasie Nederland. Ik ben de zgn tweede-meningarts die wordt geraadpleegd als een dokter voornemens is een euthanasie uit te voeren. Ik voer dan gesprekken met de collega in kwestie, en met de patiënt die zijn leven wil laten beëindigen.

Een euthanasie moet voldoen aan de wettelijke zorgvuldigheidseisen, waar ik me na doorlezen van documentatie en in de contacten met arts en patiënt een beeld van vorm. Dit zijn vaak indringende gesprekken, waarbij de patiënt in de meest kwetsbare en zieke toestand soms intieme zielenroerselen op tafel legt.  

Zo had ik onlangs een ontroerende ontmoeting met een bijna 100 jarige man die zich in de eindfase bevond van een zich gedurende jaren verslechterd hartfalen. Hij was aan bed gekluisterd, ernstig kortademig, uitgeput en opgeleefd. Vanwege zijn hoge leeftijd was veel van zijn familie hem ontvallen. Dat in combinatie met zijn benauwdheid ten gevolge van zijn slechte hart - het zogeheten ondraaglijke lijden - maakte zijn doodswens zeer invoelbaar en legitiem. 

Hij vertelde over zijn werkzame bestaan als pedagoog en de idealen die hij altijd voor ogen had gehad. En dat met een verhalende vertelstijl, die geen spoor vertoonde van cognitieve aftakeling. Ik realiseerde mij dat ik sprak met een beschaafd, intelligent en idealistisch man, wiens visie veel parallellen vertoonde met de mijne. 

Ik was dan ook getroffen toen hij aan het einde van ons gesprek mij de hand drukte en mij verzekerde dat hij enorm opgelucht was dat hij ‘dood mocht’. Maar hij voegde daar nog aan toe, dat als wij twee elkaar eerder hadden ontmoet, wij zomaar kameraden hadden kunnen zijn… 

Dezelfde avond werd ik gebeld door de huisarts van de man, die mij meedeelde dat de man spontaan was overleden, een uur na ons SCEN gesprek.

Ik was verbluft en van mijn stuk, en bedacht wat een eer mij te beurt was gevallen: Ik was de laatste persoon geweest die hij gesproken had. En misschien had ons bijzondere gesprek wel een klein beetje bijgedragen aan een bepaalde rust in hem, die hem had kunnen doen loslaten en spontaan had doen overlijden.

­

­

­

Belangrijke informatie voor ouders van jongeren vanaf 16 jaar

Geachte ouder/verzorger,

Uw kind is 16 jaar of ouder. Volgens de wet heeft uw kind vanaf deze leeftijd een eigen medisch dossier en mag de huisartsenpraktijk medische informatie alleen delen met ouders of verzorgers als uw kind hiervoor expliciet toestemming geeft.

Dit betekent dat wij zonder toestemming van uw kind:

  • geen medische informatie mogen delen met u als ouder/verzorger;
  • geen afspraken kunnen maken namens uw kind;
  • geen herhaalrecepten kunnen aanvragen of verwerken via u.

Wij willen u daarom vriendelijk verzoeken dit met uw kind te bespreken en uw kind te vragen contact op te nemen met onze praktijk om:

  1. een eigen e-mailadres door te geven;
  2. een eigen mobiel telefoonnummer door te geven;
  3. aan te geven of wij toestemming hebben om medische informatie met u als ouder/verzorger te delen.

Uw kind kan hiervoor contact met ons opnemen:

Meer informatie hierover is te vinden op onze website door te klikken op de afbeelding “Hoera 16”. 

Alvast hartelijk dank voor uw medewerking.

­

­

­

Gezond op reis? Plan uw reisadvies op tijd!

Droomt u al van een verre reis of een zonnige vakantie? Een goede voorbereiding is het halve werk, zeker als het gaat om uw gezondheid. Voor veel bestemmingen buiten Europa (en soms ook daarbinnen) zijn vaccinaties of malariapillen noodzakelijk om uzelf te beschermen tegen infectieziekten. In de meeste gevallen, kunt u daarvoor bij ons terecht. 

Hoe werkt het in onze praktijk?

Wilt u via ons medisch advies ontvangen? Volg dan deze stappen:

1. Meld u op tijd aan: Neem minimaal 8 tot 12 weken voor vertrek contact met ons op. Sommige vaccinaties bestaan uit meerdere prikken waar tijd tussen moet zitten. Intake: Wij vragen u vooraf een intakeformulier in te vullen met uw reisbestemming, de duur van uw verblijf en uw medische geschiedenis. Klik hier voor de link.

2. Nadat u het intakeformulier hebt ingeleverd, neemt dokter van Poppel telefonisch contact met u op om te bespreken voor welke vaccinatie(s)/bescherming u in aanmerking komt. U dient de vaccins vervolgens zelf bij de apotheek op te halen.

3. Consult: Tijdens een afspraak op het spreekuur, krijgt u een persoonlijk reisadvies en worden de eventuele vaccinaties gezet. 

Kosten en vergoeding

Houd er rekening mee dat reisadvisering en vaccinaties niet worden vergoed uit de basisverzekering. Afhankelijk van uw aanvullende verzekering kunt u de kosten mogelijk (deels) terugkrijgen. U kunt dit vooraf controleren in het overzicht van zorgverzekeraars op Zorgwijzer.

Zelf op onderzoek uit?

Wilt u alvast weten wat u kunt verwachten? Op de website van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering (LCR) vindt u algemene informatie per land. Ook biedt Thuisarts.nl handige tips voor veelvoorkomende vakantiekwaaltjes.

Wij wensen u alvast een veilige en gezonde reis toe!

­

­

­

Patiënt tevredenheidsonderzoek

Beste patiënt

Uw mening over onze huisartsenpraktijk is voor ons van grote waarde!

Als praktijk streven wij er elke dag naar om u gastvrije, persoonlijke en hoogwaardige zorg te bieden — nu én in de toekomst. Door mee te doen aan ons korte tevredenheidsonderzoek helpt u ons enorm; uw mening is voor ons van grote waarde. Het geeft ons inzicht en draagt bij om onze zorg kwaliteit te blijven verbeteren. 

Hoe doet u mee?

U kunt eenvoudig deelnemen door de QR code in deze nieuwsbrief te scannen. 

Of klik hier om naar het onderzoek te gaan

­

­

­

Namens ons hele team hartelijk dank voor uw genomen tijd!

Vriendelijke groet, 

Team Huisartspraktijk de Linde

Klik hier om onze website te bezoeken

­

­

­

Huisartspraktijk de Linde

Lindenlaan 6, 3761 CB Soest

Update your preference | Bekijk in browser | Uitschrijven | praktijk.nl


Nieuwsoverzicht

Lid worden

Wilt u ook lid worden van KBO Soest? Bekijk alle voordelen door op de onderstaande knop te drukken.

Lid worden

Ons doel

Behartiging van de belangen van haar leden in de gemeente Soest en Baarn.

Contactinformatie

KBO Soest-Soesterberg-Baarn
Postbus 139
3760 AC Soest

info@kbosoest.nl